  • CL05F105ZQ5NNNC
CL05F105ZQ5NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05F105ZQ5NNNC
HK JDW NO:
703-CL05F105ZQ5NNNC
Datasheet:
CL05F105ZQ5NNNC
Description:
CL 1μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 1569012
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL05F105ZQ5NNNC
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm