  • CL05F333ZO5NNNC
CL05F333ZO5NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05F333ZO5NNNC
HK JDW NO:
703-CL05F333ZO5NNNC
Datasheet:
CL05F333ZO5NNNC
Description:
CL 0.033μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL05F333ZO5NNNC
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Discontinued
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm