  • CL0612KRX7R9BB103
CL0612KRX7R9BB103
advertisement
Manufacturer No:
CL0612KRX7R9BB103
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CL0612KRX7R9BB103
Package:
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Datasheet:
CL0612KRX7R9BB103
Description:
CL 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Step5Bar-code shipping tag
CL0612KRX7R9BB103
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    Wide 1206 (3216 Metric), 0612
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CL
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL (Reverse Geometry)
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10000pF
  • Depth
    3.2mm
  • Height
    850μm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm