  • CL10A106MQ8NNND
CL10A106MQ8NNND
advertisement
Manufacturer No:
CL10A106MQ8NNND
HK JDW NO:
703-CL10A106MQ8NNND
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CL10A106MQ8NNND
Description:
CL 10μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 31511
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL10A106MQ8NNND
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CL
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Dielectric
    X5R
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm