  • CL10A226MP8ZUNE
CL10A226MP8ZUNE
advertisement
Manufacturer No:
CL10A226MP8ZUNE
HK JDW NO:
703-CL10A226MP8ZUNE
Datasheet:
Description:
CL 22μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL10A226MP8ZUNE
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    0603 (1608 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Thickness (Max)
    0.041 1.05mm