  • CL10A226MQ8ZUNE
CL10A226MQ8ZUNE
advertisement
Manufacturer No:
CL10A226MQ8ZUNE
HK JDW NO:
703-CL10A226MQ8ZUNE
Datasheet:
Description:
CL 22μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL10A226MQ8ZUNE
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
    CL
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Soft Termination
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm