  • CL10A475MP5LNNC
CL10A475MP5LNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10A475MP5LNNC
HK JDW NO:
703-CL10A475MP5LNNC
Datasheet:
CL10A475MP5LNNC
Description:
CL 4.7μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C Low Profile Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL10A475MP5LNNC
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low Profile
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wraparound
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm