  • CL10B104KB85PND
CL10B104KB85PND
advertisement
Manufacturer No:
CL10B104KB85PND
HK JDW NO:
703-CL10B104KB85PND
Description:
CL 0.1μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 12301
Step5Bar-code shipping tag
CL10B104KB85PND
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CL
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm