  • CL10B104KB8ZW6C
CL10B104KB8ZW6C
advertisement
Manufacturer No:
CL10B104KB8ZW6C
HK JDW NO:
703-CL10B104KB8ZW6C
Description:
CL 0.1μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL10B104KB8ZW6C
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Discontinued
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm