  • CL10B222KC8WPJC
CL10B222KC8WPJC
advertisement
Manufacturer No:
CL10B222KC8WPJC
HK JDW NO:
703-CL10B222KC8WPJC
Description:
CL 2200pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Open Mode Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL10B222KC8WPJC
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Open Mode
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2200pF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm