  • CL10B224MQ6NXNC
CL10B224MQ6NXNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10B224MQ6NXNC
HK JDW NO:
703-CL10B224MQ6NXNC
Datasheet:
Description:
CL 0.22μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL (X2Y) Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL10B224MQ6NXNC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL (X2Y)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm