  • CL10B333KB8SFNC
CL10B333KB8SFNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10B333KB8SFNC
HK JDW NO:
703-CL10B333KB8SFNC
Datasheet:
CL10B333KB8SFNC
Description:
CL 0.033μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL10B333KB8SFNC
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    0603 (1608 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Discontinued
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.033μF
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    787.4μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm