  • CL10B474KA8VPNC
CL10B474KA8VPNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10B474KA8VPNC
HK JDW NO:
703-CL10B474KA8VPNC
Datasheet:
CL10B474KA8VPNC
Purchasing and Inquiry
CL10B474KA8VPNC Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
CL10B474KA8VPNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with X7R being the highest temperature coefficient
CL10B474KA8VPNC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL10B474KA8VPNC applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
Step5Bar-code shipping tag
CL10B474KA8VPNC
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm