  • CL10B561KC8WPNC
CL10B561KC8WPNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10B561KC8WPNC
HK JDW NO:
703-CL10B561KC8WPNC
Datasheet:
CL10B561KC8WPNC
Description:
CL 560pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Open Mode Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL10B561KC8WPNC
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Open Mode
  • Part Status
    Discontinued
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    560pF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm