  • CL10B684KO8NFNC
CL10B684KO8NFNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10B684KO8NFNC
HK JDW NO:
703-CL10B684KO8NFNC
Datasheet:
CL10B684KO8NFNC
Description:
CL 0.68μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 134479
Step5Bar-code shipping tag
CL10B684KO8NFNC
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CL
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.68μF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm