  • CL10C101JB81PNC
CL10C101JB81PNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10C101JB81PNC
HK JDW NO:
703-CL10C101JB81PNC
Datasheet:
CL10C101JB81PNC
Description:
CL 100pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 5900
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL10C101JB81PNC
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    100pF
  • Depth
    800μm
    C0G
  • Voltage
    50V
  • Height
    300μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    787.4μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm