  • CL10C101JB8NNWC
CL10C101JB8NNWC
advertisement
Manufacturer No:
CL10C101JB8NNWC
HK JDW NO:
703-CL10C101JB8NNWC
Datasheet:
CL10C101JB8NNWC
Description:
CL 100pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL10C101JB8NNWC
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Wraparound
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    100pF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm
  • Thickness
    889μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%