  • CL10C103JA8NNNC
CL10C103JA8NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10C103JA8NNNC
HK JDW NO:
703-CL10C103JA8NNNC
Datasheet:
CL10C103JA8NNNC
Description:
CL 10000pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 2746
Step5Bar-code shipping tag
CL10C103JA8NNNC
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
    Yes
  • Height
    0.9mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm