  • CL10C2R2CB8NNNC
CL10C2R2CB8NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10C2R2CB8NNNC
HK JDW NO:
703-CL10C2R2CB8NNNC
Datasheet:
CL10C2R2CB8NNNC
Purchasing and Inquiry
CL10C2R2CB8NNNC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.The unit can operate at 50V Volts DC - Rated DC.
CL10C2R2CB8NNNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V
CL10C2R2CB8NNNC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL10C2R2CB8NNNC applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
CL10C2R2CB8NNNC
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    2.2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm