  • CL10C331FB8NNNC
CL10C331FB8NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10C331FB8NNNC
HK JDW NO:
703-CL10C331FB8NNNC
Datasheet:
CL10C331FB8NNNC
Description:
CL 330pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL10C331FB8NNNC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Discontinued
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    787.4μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm