  • CL10C470JB81PNC
CL10C470JB81PNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10C470JB81PNC
HK JDW NO:
703-CL10C470JB81PNC
Datasheet:
CL10C470JB81PNC
Description:
CL 47pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 3301
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL10C470JB81PNC
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    47pF
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Voltage
    50V
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm
  • Thickness
    889μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C