  • CL10C9R1CB8NNNC
CL10C9R1CB8NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10C9R1CB8NNNC
HK JDW NO:
703-CL10C9R1CB8NNNC
Datasheet:
CL10C9R1CB8NNNC
Description:
CL 9.1pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 16990
Step5Bar-code shipping tag
CL10C9R1CB8NNNC
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CL
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    9.1pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm