  • CL10F474ZP8NNNC
CL10F474ZP8NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10F474ZP8NNNC
HK JDW NO:
703-CL10F474ZP8NNNC
Description:
CL 0.47μF 10V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -30°C~85°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL10F474ZP8NNNC
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Length
    1.6mm
  • Width
    787.4μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm
  • Thickness
    889μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    -20% +80%
    Y5V F
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    10V