  • CL21A106KQCLNNC
CL21A106KQCLNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21A106KQCLNNC
HK JDW NO:
703-CL21A106KQCLNNC
Datasheet:
CL21A106KQCLNNC
Description:
Cap Ceramic 10uF 6.3V X5R 10% SMD 0805 85C Cardboard T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CL21A106KQCLNNC
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low Profile
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    Yes
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm