  • CL21A106MPFNNNG
CL21A106MPFNNNG
advertisement
Manufacturer No:
CL21A106MPFNNNG
HK JDW NO:
703-CL21A106MPFNNNG
Datasheet:
CL21A106MPFNNNG
Description:
CL 10μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL21A106MPFNNNG
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm
  • Thickness
    1.3462mm