  • CL21A225KAFNNWE
CL21A225KAFNNWE
advertisement
Manufacturer No:
CL21A225KAFNNWE
HK JDW NO:
703-CL21A225KAFNNWE
Datasheet:
Description:
CL 2.2μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL21A225KAFNNWE
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm