  • CL21A226KQCLRNC
CL21A226KQCLRNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21A226KQCLRNC
HK JDW NO:
703-CL21A226KQCLRNC
Description:
CL 22μF 6.3V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C 2 Terminations Low Profile Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 167200
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL21A226KQCLRNC
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low Profile
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm