  • CL21A226MQQNNNE
CL21A226MQQNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL21A226MQQNNNE
HK JDW NO:
703-CL21A226MQQNNNE
Datasheet:
CL21A226MQQNNNE
Purchasing and Inquiry
CL21A226MQQNNNE Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.An operating temperature greater than -55°C is necessary for stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.The voltage - Rated DC of 6.3V allows it to function.
CL21A226MQQNNNE Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with X5R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 6.3V
CL21A226MQQNNNE Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL21A226MQQNNNE applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
CL21A226MQQNNNE
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
    X5R
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X5R
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm