  • CL21A475KAQNNNG
CL21A475KAQNNNG
advertisement
Manufacturer No:
CL21A475KAQNNNG
HK JDW NO:
703-CL21A475KAQNNNG
Datasheet:
CL21A475KAQNNNG
Description:
CL 4.7μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 1016
Step5Bar-code shipping tag
CL21A475KAQNNNG
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    0805 (2012 Metric)
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
    X5R
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X5R
  • Voltage
    25V
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm