  • CL21A476MQYNNWE
CL21A476MQYNNWE
advertisement
Manufacturer No:
CL21A476MQYNNWE
HK JDW NO:
703-CL21A476MQYNNWE
Description:
CL 47μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 314763
Step5Bar-code shipping tag
CL21A476MQYNNWE
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    47μF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm