  • CL21B102KBANFNC
CL21B102KBANFNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21B102KBANFNC
HK JDW NO:
703-CL21B102KBANFNC
Datasheet:
CL21B102KBANFNC
Description:
CL 1000pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 283666
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL21B102KBANFNC
    22 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    650μm
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm