  • CL21B103KBANFNC
CL21B103KBANFNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21B103KBANFNC
HK JDW NO:
703-CL21B103KBANFNC
Datasheet:
CL21B103KBANFNC
Purchasing and Inquiry
CL21B103KBANFNC Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
CL21B103KBANFNC Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with X7R being the highest temperature coefficient
CL21B103KBANFNC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL21B103KBANFNC applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
CL21B103KBANFNC
  • Tolerance
    ±10%
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10000pF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    650μm
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm
  • Thickness
    762μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm