  • CL21B103KBANNND
CL21B103KBANNND
advertisement
Manufacturer No:
CL21B103KBANNND
HK JDW NO:
703-CL21B103KBANNND
Datasheet:
CL21B103KBANNND
Description:
CL 10000pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 264000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL21B103KBANNND
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 13 INCH
  • Depth
    1.25mm
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Height
    650μm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm