  • CL21B103KC6WPNC
CL21B103KC6WPNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21B103KC6WPNC
HK JDW NO:
703-CL21B103KC6WPNC
Datasheet:
CL21B103KC6WPNC
Description:
CL 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Open Mode Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 14245
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL21B103KC6WPNC
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Open Mode
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    10000pF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm