  • CL21B104KBFXPJE
CL21B104KBFXPJE
advertisement
Manufacturer No:
CL21B104KBFXPJE
HK JDW NO:
703-CL21B104KBFXPJE
Datasheet:
Description:
CL 0.1μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 92000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL21B104KBFXPJE
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm