  • CL21B104MBCNNNC
CL21B104MBCNNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21B104MBCNNNC
HK JDW NO:
703-CL21B104MBCNNNC
Datasheet:
CL21B104MBCNNNC
Description:
CL 0.1μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 42
Step5Bar-code shipping tag
CL21B104MBCNNNC
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    CL
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Voltage
    50V
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm