  • CL21B184KBFVPNE
CL21B184KBFVPNE
advertisement
Manufacturer No:
CL21B184KBFVPNE
HK JDW NO:
703-CL21B184KBFVPNE
Datasheet:
CL21B184KBFVPNE
Description:
CL 0.18μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL21B184KBFVPNE
    Select All
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.18μF
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm
  • Thickness
    1.3462mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%