  • CL21B223KCFWPJE
CL21B223KCFWPJE
advertisement
Manufacturer No:
CL21B223KCFWPJE
HK JDW NO:
703-CL21B223KCFWPJE
Datasheet:
Description:
CL 0.022μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Open Mode Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL21B223KCFWPJE
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Open Mode
  • Part Status
    Active
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm