  • CL21B331KBANNNC
CL21B331KBANNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21B331KBANNNC
HK JDW NO:
703-CL21B331KBANNNC
Datasheet:
CL21B331KBANNNC
Purchasing and Inquiry
CL21B331KBANNNC Overview
Programs on this device are of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.A voltage of 50V is required to operate this capacitor.
CL21B331KBANNNC Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V
CL21B331KBANNNC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL21B331KBANNNC applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
CL21B331KBANNNC
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Height
    650μm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm