  • CL21B332JBANNNC
CL21B332JBANNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21B332JBANNNC
HK JDW NO:
703-CL21B332JBANNNC
Datasheet:
CL21B332JBANNNC
Description:
CL 3300pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL21B332JBANNNC
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Discontinued
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    650μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm