  • CL21B334KBFNNNG
CL21B334KBFNNNG
advertisement
Manufacturer No:
CL21B334KBFNNNG
HK JDW NO:
703-CL21B334KBFNNNG
Datasheet:
CL21B334KBFNNNG
Description:
CL 0.33μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 78297
Step5Bar-code shipping tag
CL21B334KBFNNNG
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm
  • Thickness
    1.3462mm