  • CL21B393KBCWPNC
CL21B393KBCWPNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21B393KBCWPNC
HK JDW NO:
703-CL21B393KBCWPNC
Datasheet:
CL21B393KBCWPNC
Description:
CL 0.039μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Open Mode Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 1348
Step5Bar-code shipping tag
CL21B393KBCWPNC
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Open Mode
  • Part Status
    Active
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.039μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm
  • Thickness
    939.8μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C