  • CL21B471KC6WPNC
CL21B471KC6WPNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21B471KC6WPNC
HK JDW NO:
703-CL21B471KC6WPNC
Datasheet:
CL21B471KC6WPNC
Description:
CL 470pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Open Mode Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL21B471KC6WPNC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Open Mode
  • Part Status
    Discontinued
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm