  • CL21B473KCC5PNC
CL21B473KCC5PNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21B473KCC5PNC
HK JDW NO:
703-CL21B473KCC5PNC
Datasheet:
CL21B473KCC5PNC
Description:
CL 0.047μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Open Mode Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 11493
Step5Bar-code shipping tag
CL21B473KCC5PNC
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Open Mode
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.047μF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    0.85mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm