  • CL21B474KBFNNNE
CL21B474KBFNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL21B474KBFNNNE
HK JDW NO:
703-CL21B474KBFNNNE
Datasheet:
CL21B474KBFNNNE
Description:
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% SMD 0805 125C Embossed T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CL21B474KBFNNNE
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Height
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm
  • Thickness
    1.3462mm