  • CL21B475KPFN3NE
CL21B475KPFN3NE
advertisement
Manufacturer No:
CL21B475KPFN3NE
HK JDW NO:
703-CL21B475KPFN3NE
Datasheet:
Description:
CL 4.7μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL21B475KPFN3NE
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm