  • CL21B562KBANNNC
CL21B562KBANNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21B562KBANNNC
HK JDW NO:
703-CL21B562KBANNNC
Datasheet:
CL21B562KBANNNC
Purchasing and Inquiry
CL21B562KBANNNC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.With the voltage 50V, it is capable of operating.
CL21B562KBANNNC Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V
CL21B562KBANNNC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL21B562KBANNNC applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
CL21B562KBANNNC
    Select All
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    5600pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Height
    650μm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm
  • Thickness
    762μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%