  • CL21B681KBANNNC
CL21B681KBANNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21B681KBANNNC
HK JDW NO:
703-CL21B681KBANNNC
Datasheet:
CL21B681KBANNNC
Purchasing and Inquiry
CL21B681KBANNNC Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.With the voltage 50V, it is capable of operating.
CL21B681KBANNNC Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V
CL21B681KBANNNC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL21B681KBANNNC applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
CL21B681KBANNNC
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Height
    650μm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm