  • CL21B683KCCWPNC
CL21B683KCCWPNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21B683KCCWPNC
HK JDW NO:
703-CL21B683KCCWPNC
Datasheet:
CL21B683KCCWPNC
Description:
CL 0.068μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Open Mode Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL21B683KCCWPNC
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CL
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Open Mode
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.068μF
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm