  • CL21C100CCANNNC
CL21C100CCANNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21C100CCANNNC
HK JDW NO:
703-CL21C100CCANNNC
Datasheet:
CL21C100CCANNNC
Description:
CL 10pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL21C100CCANNNC
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Discontinued
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
    Yes
  • Voltage
    100V
  • Height
    650μm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm